2018ko Zinemaldiko programazioa

Nazioarteko Zinemaldi Amateurra

Festival Internacional de Cine Amateur

TRUEBA ZINEMAN Azaroak 20,23, goizeko 10etatik 11.45etara (Hitzorduarekin) 

LEHEN HEZKUNTZAKO IKASLEENTZAT PROIEKZIOAK ETA JARRAIAN ELKARRIZKETA

Film laburrak:

“La magia de Georgina“, Taller Telekids, Sevilla

El corazón de un perro “, Taller Telekids, Sevilla

El colegio embrujado”, San José Ikastetxea, Donostia.

Emozioak”, Intxaurrondo Hegoa Ikastetxea, Donostia.

Sobre a Gente”, Analucia Godoi. Brasil

Miranda y el Mar”, Giovanna Torres Arteche, Bizkaia

 

TRUEBA ZINEMAN Azaroak 21 eta 22, goizeko 10etatik 11.45etara (Hitzorduarekin) 

BIGARREN HEZKUNTZAKO IKASLEENTZAT PROIEKZIOAK ETA JARRAIAN ELKARRIZKETA

Film laburrak:

“Cine Social”, Carolina Sánchez, IES Ramón Arcas, Murtzia

Invisibles”, Michel Augusto eta Montse Vázquez, Cilleros-Cáceres

Cuando deje de llover”, Ama Guadalupekoa Ikastetxea, Gipuzkoa

Basket inclusivo”, Ama Guadalupekoa Ikastetxea, Gipuzkoa

“Star Wars”, Lauaizeta ikastola BHI, Donostia

“Nos gusta ser diferentes”,  12 Nubes, Gasteiz

‘Trenaren ahotsa’, Oriarte BHI, Gipuzkoa

Paso a Paso”, Zubiri Manteo BHI, Donostia

“Lluna creixent”, Institut Maria Espinalt, Bartzelona

“Haz lo que necesites”, IES Maria Soliño, Pontevedra

“Triunfadores”, Joseba Alfaro, Madril

 

Azaroak 23 – ELKARTEEN FILMEN PROIEKZIOAK: 19etan ANTZOKI ZAHARREAN (doako sarrera)  

Film laburrak:

“Espacios abiertos” Aturuxo films, Galizia

“De repente FRITZ” Felipe Ugarte, Larrotxene Kultur Etxea, Gipuzkoa

“ONGI ETORRI” Cesare Maglioni, Larrotxene Kultur Etxea, Gipuzkoa

COSAS DE MAYORES”  AGISAS, Gipuzkoa

“La realidad, realidad es” Daniel Sanchidrián,  Málaga

“Eusebio 80”  Jesús Martínez eta Iván Molina, Murtzia

Deporte Inclusivo” ATZEGI, Gipuzkoa

EL ASCENSOR” Fundación Why Not, Gipuzkoa

12:00 Bikea” Egoitz Albizu, Larrotxene Kultur Etxea, Gipuzkoa

 

Azaroak 26, 27 eta 30 Donostiako AQUARIUM-ean, goizeko 10etatik 11.45etara (Hitzorduarekin) 

LEHEN HEZKUNTZAKO IKASLEENTZAT PROIEKZIOAK

Film laburrak:

“La magia de Georgina“, Taller Telekids, Sevilla

El corazón de un perro “, Taller Telekids, Sevilla

El colegio embrujado”, San Jose Ikastetxea, Donostia.

Emozioak”, Intxaurrondo Hegoa Ikastetxea, Gipuzkoa.

Sobre a Gente”, Analucia Godoi. Brasil

Miranda y el Mar”, Giovanna Torres Arteche, Bizkaia

 

Azaroak 28 eta 29 Donostiako AQUARIUM-ean, goizeko 10etatik 11.45etara (Hitzorduarekin) 

BIGARREN HEZKUNTZAKO IKASLEENTZAT PROIEKZIOAK

Film laburrak:

“Cine Social”, Carolina Sánchez, IES Ramón Arcas, Murtzia

Invisibles”, Michel Augusto eta Montse Vázquez, Cilleros-Cáceres

Cuando deje de llover”, Ama Guadalupekoa Ikastetxea, Gipuzkoa

Basket inclusivo”, Ama Guadalupekoa Ikastetxea, Gipuzkoa

“Star Wars”, Lauaizeta ikastola BHI, Gipuzkoa

“Nos gusta ser diferentes”,  12 Nubes, Gasteiz

‘Trenaren hotsa’, Oriarte BHI, Gipuzkoa

Paso a Paso”, Zubiri Manteo BHI, Gipuzkoa

“Lluna creixent”, Institut Maria Espinalt, Bartzelona

“Haz lo que necesites”, IES Maria Soliño, Pontevedra

“Triunfadores”, Joseba Alfaro, Gipuzkoa

 

***  IZENA EMATEKO:  begiradakfestival@ikertze.net